Kiedy potrzeba spotyka jakość – Electronics Manufacturing Services
Siled Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem z polskim kapitałem, wieloletnią tradycją oraz szeregiem realizacji na całym świecie. Marka TSTRONIC, za którą stoi Siled Sp. z o.o. oraz zakład produkcyjny przy ul. Benzynowej 19 w Gdańsku w 2022 roku będą obchodzić 15-lecie działalności. Firma swoją pracę opiera na najnowszych technologiach, a także sprawnej komunikacji z klientami oraz współpracy z wiarygodnymi partnerami.
TSTRONIC zajmuje się całościową obsługą kontraktowego montażu elektronicznego (EMS). Holistyczne podejście do działalności firmy zaczyna się od pierwszego kontaktu z opiekunem projektu i działa dalej, przez kompleksowe zakupy materiałów potrzebnych do produkcji oraz montaż w nowoczesny parku maszynowym. W razie potrzeb firma oferuje także swój dział R&D i we współpracy z klientem może stworzyć zupełnie nowy produkt. W swoich rozwiązaniach stawia na najwyższą jakość, potwierdzoną badaniami i certyfikatami oraz niezawodność i trwałość, na co wskazują zrealizowane projekty i ich wieloletnie funkcjonowanie. Siled Sp. z o.o. poza swoją główną działalnością, jaką jest kontraktowy montaż elektroniczny pod marką TSTRONIC, jest również uznanym na rynku producentem opraw LED oraz inteligentnych systemów zarządzania oświetleniem.
Przedsiębiorstwo buduje zespół profesjonalistów, którzy czerpią satysfakcję ze swojej pracy. Dzięki temu każdy klient może być pewny, że zostanie profesjonalnie obsłużony, a jego produkt będzie wykonany z najwyższą starannością. Firma realizuje projekty z całego świata i zawsze jest gotowa na nowe wyzwania.
Środki unijne na rozwój oraz bieżącą działalność
Swoją przewagę konkurencyjną firma buduje w oparciu o inwestycje w nowoczesne technologie, doskonalenie własnych procesów oraz ciągły rozwój kompetencji pracowników. Spółka posiada duże doświadczenie w finansowaniu inwestycji przy wsparciu z Funduszy Europejskich. Realizowała projekty unijne samodzielnie oraz w konsorcjum z jednostkami naukowymi oraz innymi przedsiębiorstwami.
Projekt związany z budową instalacji fotowoltaicznej na dachu hali produkcyjnej finansowany był także ze środków unijnych, z Pożyczki OZE. Projekt realizowany był na potrzeby własne przedsiębiorstwa. Energia elektryczna pobierana z krajowej sieci elektroenergetycznej do zasilania obiektów przemysłowych została zastąpiona energią wytwarzaną z małej instalacji OZE. Energia pozyskiwana z instalacji OZE umożliwia uzyskania oszczędności na bieżących kosztach prądu oraz pozytywnie przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Efekt ekologiczny wpisuje się w działania związane z dekarbonizacją poprzez rezygnację z energii pozyskiwanej z sieci elektroenergetycznej, opartej w głównej mierze na nieodnawialnych zasobach, w tym węglu, na rzecz energii pozyskiwanej ze słońca. Generacja energii z instalacji fotowoltaicznej jest bezemisyjna. Zapewni uniknięcie emisji dwutlenku węgla oraz innych gazów i pyłów do atmosfery.
Pożyczka OZE – rozwiązanie na rosnące koszty energii elektrycznej i cieplnej
Dzięki Pożyczce OZE możliwe jest finansowanie instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii, wytwarzających energię elektryczną i/lub cieplną. Ze środków pożyczki finansowane mogą być duże instalacje, jak biogazownie, farmy fotowoltaiczna, jak i mniejsze instalacje, w tym mikroinstalacji do 50kW, które nie są wykorzystywane komercyjnie, a na własne potrzeby firm, w celu obniżenia bieżących kosztów mediów. Jest to szczególnie istotne przy rosnących kosztach prądu i ogrzewania. Z pożyczki OZE finansować można, oprócz instalacji fotowoltaicznych, m.in. ciepłownie i kotłownie na biomasę, pompy ciepła, kolektory solarne.
Pożyczka OZE może być udzielona na warunkach rynkowych lub preferencyjnych. Spełnienie kryteriów preferencji możliwa udzielenie pożyczki ze stałym oprocentowaniem na poziomie 0,25% lub 0,5% w skali roku. Za udzielnie oraz obsługę pożyczki nie są pobierane dodatkowe opłaty i prowizje.
Pożyczka OZE udzielana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.