Kobiety na Pomorzu są przedsiębiorcze.
Wyzwania związane z prowadzeniem własnej firmy (kwestie prawne, odpowiedzialność za pracowników, dynamiczne zmiany na rynku) często przysłaniają pozytywną stronę własnego biznesu – a przecież ta ma wiele odsłon. Działalność gospodarcza jako alternatywa dla pracy na etacie wydaje się być bardziej interesująca pod kątem elastycznego czasu pracy, niezależności i samorealizacji. Prowadzenie własnego biznesu to nie tylko wyjście z bezrobocia, to również realizacja zawodowych planów, marzeń czy też sukcesja – przejmowanie rodzinnych biznesów między pokoleniami.
#kobiecybiznes
Aktywność zawodowa kobiet wzrasta z roku na rok; podobnie jak odsetek pań, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Kobiety są świadome tego, czym chcą się zajmować zawodowo i w jaki sposób będą godzić role związane z prowadzeniem rodziny i własnego biznesu. Coraz więcej kobiet zakłada firmy i osiąga sukces. Pojawił się nawet termin „kobiecy biznes”, do których zalicza się m.in. podmioty z branży kosmetycznej, odzieżowej czy gastronomiczno-hotelarskiej. To co odróżnia środowisko aktywnych kobiet od męskiego biznesu to otwartość na wymianę doświadczeń, coworking i wspieranie innych kobiet w podejmowaniu często życiowych decyzji dotyczących zmiany zawodowej.
#biznesnaobcasach
PFP udziela pożyczek na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej oferując pożyczki na start, rozwój czy wydatki bieżące. Tylko w ostatnich 10 latach wsparliśmy ponad 1,5 tys. przedsięwzięć na kwotą przekraczającą 153 mln zł, w ramach pożyczek na projekty biznesowe realizowane właśnie przez przedsiębiorcze Pomorzanki. Czy to dużo? To około 35% liczby wszystkich pożyczek udzielonych w tym okresie.
#toonezmieniająpomorze
Nasze pożyczkobiorczynie łamią stereotypy. Oto kilka przykładów dobrych pomysłów na swoją zawodową niezależność często w nietypowych branżach. Przepis na sukces, to znać się na tym, co się robi.
Patrycja Dendor – przedsiębiorczyni z Gdańska. Swoją firmę Luminaris prowadzi od ponad 15 lat. Zajmuje się produkcją filmów, wynajmem sprzętu filmowego, prowadzeniem studia webinarowego i transmisji na żywo. W ramach Pożyczki Ogólnorozwojowej wsparcie przeznaczone zostało na zakup wyposażenia studia oraz na stworzenie strony internetowej z automatyzowanym wynajmem studia i sprzętu.
KOMPLEKSOWE USŁUGI MOTORYZACYJNE NATALIA ŁOSIAK – przedsiębiorstwo Pani Natalii świadczy usługi w branży motoryzacyjnej. Właścicielka firmy prowadzi okręgową stację kontroli pojazdów w Zajączkowie (w powiecie tczewskim), zajmuje się diagnostyką i naprawą, świadczy usługi wulkanizacji, prowadzi myjnie bezdotykową przeznaczoną dla samochodów ciężarowych i specjalnych, a także strzeżony plac parkingowy dla samochodów ciężarowych. Środki z Pożyczki Inwestycyjnej II udzielonej przez PFP zostały przeznaczone na wyposażenie części biurowej w budynku usługowym.
Anna Gulbas ABG Aviation – działalność firmy głównie opiera się na doradztwie eksperckim oraz świadczeniu usług zarządzania. Firma Pani Anny zajmuje się sprzedażą samolotów biznesowych dla podmiotów krajowych i zagranicznych. W ramach Pożyczki Ogólnorozwojowej II mogliśmy sfinansować kolejny nowy projekt biznesowy Pani Anny z branży fitness. Środki z pożyczki przeznaczone zostały na wyposażenie i adaptację lokalu pod studio pilates i gimnastyki korekcyjnej w Gdyni.
Villa Uroda Joanna Michalak – firma zajmuje się wykonywaniem zabiegów kosmetologicznych oraz kosmetycznych w Tczewie. Salon posiada bogatą ofertę, m. in. masaże, stylizacja paznokci, makijaż permanentny. Firma stawia na rozwój i inwestuje w szkolenia oraz specjalistyczny sprzęt, typu INDIBA. W ramach Pożyczki Inwestycyjnej II Pani Joanna sfinansowała wydatki inwestycyjne przyczyniające się do rozszerzenia zakresu usług – zakup nowego sprzętu kosmetycznego.